Thoroughbred Horse Pedigree Database


 
Reports Maintenance Subscriptions Help Message Board Horse: surf 
Stakes Race Search Result
Race Name:


Year Race Grade Winner Trainer Winner Fam. Dist.2nd3rdTime Comment
2019KENT STAKESG3EONSARNAUD DELACOUR8-a9 FAWARD WINNER8 SURF AND TURF41:49.26TURF FIRM [7 RAN]
2019TIZNOW STAKESEDWARDS GOING LEFTJOHN W SADLER8-f8 FKING ABNER SURFING STAR1:35.81GD 1/2L.
2019DANTE STAKESG2TELECASTER5HUGH MORRISON13-e10.5 FTOO DARN HOT3 SURFMAN2:10:248 STARTERS; WON BY 1 LENGTH (JRD)
2018CLASICO ANGEL T. CORDEROG2CROSS DANCER2JOSE DAN VELEZ8-f7FGEMOLOGO SURF HEAT1:26:678 STARTERS; WON BY 1 1/2 LENGTHS (JRD)
2018PRIX DE POMONEG2KITESURF2ANDRE FABRE21-a2500 MTPALOMBE4 GOD GIVEN22:43.87 
2018PRIX VERMEILLEG1KITESURF2ANDRE FABRE21-a2400 MTMAGIC WAND20 ZARKAMIYA2:26.39 8R
2017PRIX DE ROYALLIEUG2THE JULIET ROSENICOLAS CLEMENT6-e2400 MTLISTEN IN5 KITESURF22:35.55CHANTILLY
2017PREMIO ATLANTIDA FONGANISIMONE BROGI4-f1400 MTSWIFT MOVER3 SURFINA21:26.43CATEGORIA B
2017PRIX DE ROYAUMONTG3KITESURF2ANDRE FABRE21-a2400 MTBEBE DAMOUR LADY PANAME22:29.62 
2016ARAPAHOE PARK SPRINT STAKES SURF N SKIDICK CAPPELLUCCI8-c5 FZ SMOKING GUN BANKER BOB20:57.53TRACK: FAST, 7R
2015AL MAKTOUM CHALLENGE - ROUND 1G2SURFER8SATISH SEEMAR8-k1600 MTFRANKYFOURFINGERS HAATHEQ21:38.22NOW ON NATURAL DIRT
2015ANOAKIA STAKES SURFSIDE TIARAJERRY HOLLENDORFER256 FUPTOWN TWIRL FIND JOY1:10.841/2L.
2015OUT OF THE ORDINARY HANDICAP BLUE SURF2AMANDA J. PERRETT1-n12 FGOTHIC7 OASIS FANTASY2:34.39TURF: G-F, 18R
2014TAMPA BAY DERBYG2RING WEEKENDH. GRAHAM MOTION3-o8.5 FVINCEREMOS SURFING U S A1:43.71TRACK: FAST, 14-1
2014SHEIKH MAKTOUM BIN RASHID AL MAKTOUM CHALLENGE ROUND 3G1PRINCE BISHOPSAEED BIN SUROOR3-c2000 MTSANSHAAWES SURFER82:04.23 
2014COUGAR II HANDICAPG3IRISH SURFDAN L. HENDRICKS2512 FSKY KINGDOM3 ICE CREAM TRUCK2:29.018 RAN; WON BY 8¼ L.
2014BREEDERS CUP MARATHONG2CARY STREETB WALSH6-a14 FIRISH SURF PATRIOTICANDPROUD2:58.29WON BY 9¼ X ½ MARATHON STAKES (2014-2019)
2013SNOW CHIEF STAKESSURFCUPROBERT A. BAFFERT9-c9 FFIGHTING HUSSAR TIZ A MINISTER1:50.80CUSHION TRACK
2013CALIFORNIA BREEDERS CHAMPION STAKESTIZ A MINISTERPAUL G. AGUIRRE218 FOMEGA STAR3 SURFCUP1:36.56TRACK: WET-FAST
2013PRIX GEORGES TRABAUD LE RINGFREDERIC ROSSI14-c2000 MTFACE SURFACE FAR AFIELD32:00.83TURF: GOOD
2013AL MAKTOUM CHALLENGE - ROUND 2G2HUNTERS LIGHT2SAEED BIN SUROOR13-c1900 MTSURFER8 PRINCE BISHOP1:58.19 
2013SILKY SULLIVAN STAKESSURFCUPROBERT A. BAFFERT9-c8 FGERVINHO TEBOWS BIG PLAY1:37.54TURF: FIRM
2012AL BASTAKIYA STAKES MICKDAAMMIKE DE KOCK9-e1900MSURFER8 COUNTERGLOW21:59.76 
2012LANCASHIRE OAKSG2GREAT HEAVENS3JOHN GOSDEN9-f12 FSHIMMERING SURF SET TO MUSIC52:32.30GOING SOFT
2012PRIX DE POMONEG2LA POMME DAMOURANDRE FABRE21-a2500 MTSHIMMERING SURF DALKALA2:42.20GD, 9R, M: 2-½
2012PINNACLE STAKESG3SHIMMERING SURFROGER VARIAN21-a12 FSET TO MUSIC5 MOLLY MALONE122.31.91 
2012WARWICK FILLIES STAKES VITA NOVA5HENRY CECIL6-e12 FSHIMMERING SURF CREME ANGLAISE52.50.46 
2011ANGST QUALITY HANDICAP LITTLE SURFER GIRL26-b1400MQUIDNUNC5 SKYERUSH1:24.77 
2011PRIX DE LA FORETG1DREAM AHEADDAVID SIMCOCK1-b1400 MTGOLDIKOVA SURFRIDER21:18.10 
2011PRIX DJEBELG3SURFRIDER2ERIC LIBAUD4-j1400MHAVANE SMOKER REDEMPTOR1:26.90 
2011GODOLPHIN MILEG2SKYSURFERSSAEED BIN SUROOR1-w1600MMUFARRH RED JAZZ1:37.65 
2011DUBAL FIREBREAK STAKES SKYSURFERSSAEED BIN SUROOR1-w1600 MTMUSIR IMBONGI1:35.77 
2010EBF CHALICE STAKES PACHATTACKGERARD A. BUTLER912 FSHIMMERING SURF SAPHIRAS FIRE2:32.69 
2010BALLYMACOLL STUD STAKES ELEANORA DUSEMICHAEL STOUTE1-l10 FPINK SYMPHONY SHIMMERING SURF2.07.04 
2010FORTUNE STAKES PENITENT6WILLIAM HAGGAS10-b8 FSKYSURFERS3 BRONZE CANNON1.44.49 
2010GODOLPHIN MILEG2CALMING INFLUENCEM. AL ZAROONI10-a1600MGREEN COAST SKYSURFERS1:36.57POLYTRACK 2010-2014
2010PRIX DES CHENESG3FRENCH NAVY2ANDRE FABRE1-x1600 MTHAVANE SMOKER SURFRIDER21:46.40 
2010ON THE HOUSE STAKES BEAUCHAMP XERXESGERARD BUTLER8-h8 FVITZNAU SKYSURFERS31:38.92 
2009KOLFINNA MEMORIAL KEEP THE PEACE72-h1400MSURF PATROL ROYAL SPIN31:28.986 3/4 LENGTHS
2009REGINALD ALLEN QUALITY HANDICAP LITTLE SURFER GIRL2CHRIS WALLER6-b1400 MTSISTER MADLY MISS SHAMARDAL1:23.44 
2009LEON REED MEMORIAL HANDICAPMR WINDJAMMERJONATHAN B. BUCKLEY21-a6FTOO TOUGH PETE SURFING IAN1:10.77TRACK FAST
2008PALOS VERDES HANDICAPG2IN SUMMATIONCHRISTOPHE CLEMENT2-s6 FBARBECUE EDDIE SURF CAT1:06.67FT, 7R, M- NK- 3¾- 2¼
2008TWO ALTAZANO STAKESCLASSIE BALOOTONY EDISON4-g8 FSURFBOARD4 ISLAND IN THE SAND1:43.21SLPY, 10R, M- ¾- 1½- ¾
2008POTRERO GRANDE BREEDERS CUP HANDICAPG2GREGS GOLDDAVID E. HOFMANS4-m6.5 FSURF CAT EL ROBLAR1:14.62TRACK: FAST
2008GRANDE PREMIO JOAO CECILIO FERRAZG1LOVE TUNE219-c1500 MTSURFER GIRL5 CORES DO BRASIL1:29.84 
2008MERVYN LEROY HANDICAPG2SURF CATBRUCE E. HEADLEY21-a8.5 FDESERT CODE GLOBAL HUNTER1:41.13TRACK: FAST
2008VALOR FARM STAKESVALID LILLYSTEVEN M. ASMUSSEN8-f6 FFORMAL FLYER SURFBOARD41:10.81TRACK: FAST
2008SAN DIEGO HANDICAPG2WELL ARMED2EOIN G. HARTY8-h8.5 FSURF CAT MOSTACOLLI MORT1:41.57NTR
2008SAN CARLOS HANDICAPG2SURF CATBRUCE E. HEADLEY21-a7 FGREGS GOLD SOUL CITY SLEW1:21.62TRACK: FAST, 7R, M- ½- 1¼- 1
2008CALIFORNIAN STAKESG2HEATSEEKER2JERRY HOLLENDORFER9-e9 FTIAGO2 SURF CAT1:47.06NTR. BY 5 1/2 LENGTHS. CAREER FINALE
2008TEXAS STALLION STAKES - GOT KOKO DIVISIONFORMAL FLYERDANNY PISH9-e8.5 FCLASSIE BALOO SURFBOARD41:45.67TRACK: FAST
2007PAT OBRIEN HANDICAPG2GREGS GOLDDAVID E. HOFMANS4-m7 FSURF CAT SOUL CITY SLEW1:23.95TRACK: FAST
2007TRIPLE BEND HANDICAPG1BILOMARTIN F. JONES4-p7 FSURF CAT BATTLE WON21:21.65 
2007ADELAIDE GUINEAS TIPUNGWUTI16-c1600 MTSURFSIDE CHRISTMAS SKIDDAW PEAK1:35.68 
2006MERVYN LEROY HANDICAPG2SURF CATBRUCE E. HEADLEY21-a8.5 FSPELLBINDER2 DIXIE MEISTER1:40.65 
2006POTRERO GRANDE BREEDERS CUP HANDICAPG2SURF CATBRUCE E. HEADLEY21-a6.5 FGRINDING IT OUT OCEANUS41:15.00 
2006SAN CARLOS HANDICAPG2SURF CATBRUCE E. HEADLEY21-a7 FMAJOR SUCCESS2 OCEANUS41:22.09TRACK: FAST
2005SWAPS STAKESG2SURF CATBRUCE HEADLEY21-a9 FDOVER DERE INDIAN OCEAN111:48.07TRACK FAST
2005AFFIRMED HANDICAPG3INDIAN OCEAN11JAY M. ROBBINS4-j8.5 FSURF CAT DOVER DERE1:42.53 
2005MARYLAND MILLION LADIES STAKESSURF LIGHTFLINT STITES5-f9 FSASSY LOVE ROWDY31:51.95TURF: GOOD
2005NY STALLIONS GREAT WHITE WAYCLASSIC PACKRAMON HERNANDEZ12-c6 FSURFING IAN TRICK MEETING1:11.30TRACK: FAST
2004CAROUSEL HANDICAP ETERNAL CUPSTEVE ASMUSSEN8-f6 FSURF N SAND SEE HOW SHE RUNS1:10.82TRACK: FAST
2004PRAIRIE ROSE STAKES SURF N SANDDONNIE K. VON HEMEL13-e6 FCAVIAR EMPTOR CAPTAINS DAUGHTER21:10.22TRACK: SLOPPY
2004SPRING FEVER STAKES SURF N SANDDONNIE K. VON HEMEL13-e5.5 FETERNAL CUP SEE HOW SHE RUNS1:04.70TRACK: FAST
2002DUKE OF EDINBURGH HANDICAP THUNDERING SURFJ R JENKINS8-c12 FHOLY ORDERS COUNSELS OPINION22:31.79PREVIOUSLY RUN AS BESSBOROUGH HANDICAP STAKES
2001SANTA MONICA HANDICAPG1NANYS SWEEPKATHY A. WALSH1-w7 FSERENITA2 SURFSIDE1:22.50 
2001CALCUTTA ST. LEGERG3SURFSIDE89-c2800M     
2000AUTO AUCTIONS WFAG1SURFACEC171400MFURNISH CENTRE CREST1.20.33 
2000RAVEN RUN STAKES DARLING MY DARLINGJOHN T. WARD, JR.2-b7 FSURFSIDE CAT CAY1:20.88TRACK: FAST
2000QUEEN ADELAIDE STAKES NIGHTS UPON US21-w1100MSURFBOARD2 SO GORGEOUS21:06.48FELTEX STAKES
2000SANTA YSABEL STAKESG3SURFSIDED. WAYNE LUKAS258.5 FRINGS A CHIME SHES CLASSY1:43.53BY 8 LENGTHS
2000THORNDON MILEG1PACE INVADERALVIN CLARK2-j1600 MTSKOOZI SURFACE1:34.34 
2000LAS VIRGENES STAKESG1SURFSIDED. WAYNE LUKAS258 FSPAIN RINGS A CHIME1:37.00MY 3RD STRAIGHT WIN
2000CLARK HANDICAPG2SURFSIDED. WAYNE LUKAS259 FGUIDED TOUR2 MAYSVILLE SLEW1:48.75TRACK: FAST
2000SAJC BREEDERS STAKESG2HAPPY MORNING38-c1200MSARSON TRAIL SURFBOARD21:11.12 
2000AJC SIRES PRODUCE STAKESG1ASSERTIVE LADGAI M. WATERHOUSE4-p1400 MTREENACT SURFBOARD21:25.64 
2000SANTA ANITA OAKSG1SURFSIDED. WAYNE LUKAS258.5 FKUMARI CONTINENT CLASSY CARA1:44.064TH WIN IN A ROW
2000BREEDERS CUP DISTAFFG1SPAIND. WAYNE LUKAS9-f9 FSURFSIDE HERITAGE OF GOLD1:47.6656-1 TRAINER 1-2. 6TH BEA.PLEAS., 7TH RIBOLETTA(2-5 FAV.) - CAREER FINALE
1999BREEDERS CUP JUVENILE FILLIESG1CASH RUND. WAYNE LUKAS13-c8.5 FCHILUKKI SURFSIDE1:43.3133-1. CHILUKKI (3-2 FAV.) UNDEFEATED(6-6) NO MORE
1999FRIZETTE STAKESG1SURFSIDED. WAYNE LUKAS258.5 FDARLING MY DARLING MARCH MAGIC1:43.18SY. HD
1999HOLLYWOOD STARLET STAKESG1SURFSIDED. WAYNE LUKAS258.5 FSHES CLASSY ABBY GIRL1:43.517
1999SPINAWAY STAKESG1CIRCLE OF LIFETODD A. PLETCHER1-p7 FSURFSIDE MISS WINESHINE1:23.25 
1999WAIKATO SPRINTG1SURFACEC171400MINTEGRATE AIMEE JAY1:21.4 
1999HBJC HBRINC PARTSWORLD STAKESG2HERO2-b1400MREBEL2 SURFACE1:21.47 
1999WRC ANNIVERSARY HANDICAP SURFACEC171600MTHE MIGHTY FINN ROWENAS DELIGHT1:34.09 
1999CALIFORNIA CUP SPRINTLOVE THAT REDLEONARD M. DUNCAN1-l6 FLETS GO SURFING CHAMPS STAR1:08.44 
1999THORNDON MILEG1SURFACEC171600MBLUEBIRD THE WORD FATAL81:34.88 
1996TRIPLE CROWN 1600G1SURFEIT OF SUN12-g1600M     
1995J & B METG1SURFING HOME5-g2000M   2:00.6 
1994SENATORS STAKES ROANY PONYDON VAN CAMPEN4-m8.32FSHOOT THE JUKEBOX GOLD SURF1.43. 80TRACK-FAST WON BY 6 1/2 LENGTHS
1994GOLD CUPG1STATEWAY20-a3200 MTSURFING HOME SPACE WALK3  
1994JAPAN RACING ASSOCIATION TROPHYG2ALL OR NOTHING21-e2000MSURFERS PARADISE MR BROOKER2:06.1 
1993TOLWORTH HURDLEG1SUN SURFERTIM FORSTER5-h16.5 FDREAMERS DELIGHT2 THUMBS UP54:13.40SF. 7R, 6F. NK-10-4
1993STAR WAY STAKESG3SURFERS PARADISE2-b1600MCAPTAIN COOK2 AL AKBAR1:34.91 
1993ARC KINGS PLATE SURFERS PARADISED.J. OSULLIVAN2-b1600MPENWOOD MILL TRUE ECHO21:34.50 
1993HAWKES BAY CUPG2SURFERS PARADISED.J. OSULLIVAN2-b2200MVAL DARNO ROYAL MAGIC22:13.49 
1993BEEF STATE HANDICAP DELTA WOLFDONNIE K. VON HEMEL16-a6 FOUR BUCKWHEAT RULE THE SURF1:11.20TRACK: SLOPPY
1992RUSSELLS TOSHIBA TV STAKESG3SURFERS PARADISED.J. OSULLIVAN2-b1400MPLUME3 NASSA ROCKET1:24.11 
1991NEW ZEALAND STAKESG1SURFERS PARADISEDAVID J. O’SULLIVAN2-b2000 MTSERAPHIC6 GREY INVADER22:01.16 
1991KELT CAPITAL STAKESG3CASTLETOWN232000MSURFERS PARADISE MEGABUCKS42:04.71 
1991STC ROSEHILL GUINEASG1SURFERS PARADISEDAVID J. O’SULLIVAN2-b2000 MTST JUDE3 CENTRO22:02.94 
1991RUSSELLS TOSHIBA TV STAKESG3ROUGH HABITJOHN R. WHEELER1-h1400 MTSURFERS PARADISE STATUS51:24.72 
1991W.S. COX PLATEG1SURFERS PARADISEDAVID J. OSULLIVAN2-b2040 MTSUPER IMPOSE SYDESTON2:03.80 
1990FAY RICHWHITE GUINEASG2SURFERS PARADISED.J. OSULLIVAN2-b1575MSIR ALBERTON SURE CUT1:32.67 
1990NEW ZEALAND 2000 GUINEASG1SURFERS PARADISED.J. OSULLIVAN2-b1600MEAGLE EYE2 FULL TIME51:34.12 
1990NEW ZEALAND DERBYG1SURFERS PARADISED. & P. OSULLIVAN2-b2400MCORNDALE SIR ALBERTON2:28.02 
1988W.A. CHAMPION FILLIES STAKESG2SURFSIDE LADYLEN MORTON8-g1600 MTCHERIDGE TROPICAL TOUCH1:35.7 
1987HERALD GOLD PLATE HANDICAP NEED WINNERS NAME8-h11F  SILVER SURFER  
1987BURGESS QUEEN QUALITY STAKES DENVER DAME1-i1400MSURFSIDE LADY OLD TRICKS2  
1986CARRY BACK HANDICAP INDIAN DETAIL2-i8 FLAND OF BELIEVE SILVER SURFER  
1986GETTYSBURG HANDICAP DERBY HATGARY C. CONTESSA9-b8.5 FSILVER SURFER DOUBLE NO  
1985MARYLANDER HANDICAP SILVER SURFERROCCO J. BELMONTE2-n8.5 FROLLING ROAD PATS ADDITION  
1985HESSIAN HANDICAP SILVER SURFER2-n8.5F  JANES DILEMMA  
1985CLIFF HANGER STAKESG3LATE ACTROBERT J. REINACHER, JR.3-d8.5 FSILVER SURFER PAX NOBISCUM1:45.00SY 6TH COZZENE
1984PALISADES HANDICAP SILVER SURFER2-n8.5FTUMBLER    
1981HENRY P. RUSSELL HANDICAP (2ND. DIV.) WILD SURFDARRELL J. VIENNA23-b10 FWOODLAND LAD TRUCKLOAD1:58.20 
1981CHILD STAKESG3STAR PASTURESJEREMY HINDLEY3-d8 FTOLMI SEASURF  
1979GRASSLAND HANDICAP (2ND. DIV.) SURF2THOMAS W KELLY9-f9 F (±)    CAREER FINALE
1975CLASICO CARLOS PELLEGRINIG3SURF111-e2400 MTFERNANDA3    
1975GRAN PREMIO COMPARACIóN (G.II)G1ORMOLOGERMAN MOTOLLA4-m2400MSURF11    
1975CLASICO CRIADORES NACIONALESG1BATITU9-g2500 MTADRIATIC SURF11  
1971KUMIAI SETSURITSU KINEN (KOCHI) MARTHY4-d2200MTAKASAGO SURF ICHI ONODEN2:28.3 
1968DEL MAR DEBUTANTE FOURTH ROUND12-b6 FSINGING SURF LOVE YOU SO1:10.40 
1962VOSBURGH STAKES COMMENDH. ALLEN JERKENS2-o7 FMISTY DAY SURFER1:22.20 
1962SPORT PAGE HANDICAP MISTY DAYH. ALLEN JERKENS5-f6 FNASSAU HALL SURFER1:10.80 
1934SARATOGA STEEPLECHASE HANDICAP IRISH BULLET1-h20 F (±)  SURF BOARD25:09.40 
1934WESTBURY STEEPLECHASE HANDICAP FROLIC23HOLLIE HUGHES416 F (±)SURF BOARD2 SPRINGDALE ROSE3:51.00FAST
1931SARANAC STAKES DANOURCHARLES CAFARELLIA238 FA LA CARTE2 SURF BOARD21:40.20 
1931KINGS COUNTY HANDICAP SURF BOARD2JAMES G. ROWE, JR.5-d8.5 FMOKATAM MAYA91:45.40TRACK: GOOD
1931WILSON PLATE BLIND BOWBOYHERBERT J. THOMPSON8-f8 FDR FREELAND SURF BOARD21:38.00 
1930GRAB BAG HANDICAP SUN MEADOWTHOMAS D. RODROCK4-m6 FLADDER SURF BOARD21:12.20WON BY A NOSE
1930EAST VIEW STAKES CHECKERBERRY2THOMAS W. MURPHY13-c5.75 FSURF BOARD2 A LA CARTE21:11.00 
1930SANFORD MEMORIAL STAKES SUN MEADOWTHOMAS D. RODROCK4-m6 FSURF BOARD2 CONDESCEND1:12.60 
1930ALBANY HANDICAP SURF BOARD2THOMAS W. MURPHY5-d6 FBLENHEIM3 PANETIAN1:12.60WON BY A HEAD; 9 RAN
1924TEMPLE GWATHMEY MEMORIAL STEEPLECHASE HANDICAP SURF7HUGH GARTH12-b20 F (±)ELMER JOHNSON WOODLEY5:01.00INAUGURAL RUNNING
1923WHITESTONE HANDICAP KING SOLOMONS SEALMAX HIRSCH23-b8.5 FSURF RIDER2 THUNDERCLAP1:44.00TRACK: FAST
1923LATONIA INAUGURAL HANDICAP MARGARET WINSORDANIEL LEHANA18.5 FSURF RIDER2 LADY MADCAP21:45.80 
1923KENTUCKY HANDICAP CHERRY TREE2MOSE GOLDBLATT1410 FSURF RIDER2 BON HOMME2:03.60 
1922CAMDEN HANDICAP UNITED VERDEGEORGE V. BARNES4-r10 FSURF RIDER2 BLARNEY STONE112:06.60TRACK: SLOW,7R, BY 5 L.
1922MANAGER WAITE HANDICAP SURF RIDER2C. KAY SPENCE4-r8 FCHATTERTON BRAEDALBANE1:37.60TRACK: FAST
1922BURNT HILLS HANDICAP BIGHEARTWILLIAM M. GARTH23-b6 FSURF RIDER2 LITTLE CHIEF1:14.20TRACK: SLOW
1922AUTUMN HANDICAP CHATTERTONCHARLES C. VAN METER1-c6 FCHO CHO SURF RIDER21:11.80TRACK: FAST
1922LATONIA CHAMPIONSHIP STAKES ROCKMINISTERC. KAY SPENCE4-m14 FLUCKY HOUR SURF RIDER22:55.60TRACK: FAST, NAR
1921REMSEN HANDICAP MISSIONARYKIMBALL PATTERSONA346 FMUSTARD SEED2 SURF RIDER21:13.60 
1921OCEANUS HANDICAP SURF RIDER2WILLIAM S. WALKER4-r6 FIRISH BRIGADIER MY PLAY1:12.80 
1921GRAB BAG HANDICAP PEGASUS12J. CAL MILAM126 FSURF RIDER2 PILLORY1:11.80 
1921CHAMPAGNE STAKES SURF RIDER2WILLIAM S. WALKER4-r6.75 FGALANTMAN MODO31:25.60 
1921BABYLON HANDICAP SURF RIDER2WILLIAM S. WALKER4-r6 FSWEEP BY RAY JAY1:13.80