Thoroughbred Horse Pedigree Database


 
Reports Maintenance Subscriptions Help Message Board  
GRAN PREMIO GILBERTO LERENA - PALERMO
 ARGENTINA - Grade I
  Add info for an additional year
Year Winner Sire Dam Trainer Fam. Dist. Grade 2nd 3rd Time Comment
2016 CONVICTION6 CITY BANKERCRONWELL LAND 2-u 2200 MT Grade IPERPETUAL LIGHT2 HAREER2   
2015 FURIA CRUZADA NEWFOUNDLAND3NUESTRA MACHI ALFREDO F. GAITAN DASSIE 1-w 2200 MT Grade ITOP JULIETTE ALWAYS RULER 2:18.1910 RAN; WON BY 2½ L.
2014 MALACOSTUMBRADA LIZARD ISLAND3MAPUL WELLS 9-g 2200 MT Grade ICANDY NEVADA SOCIOLOGA INC 2:16.7811 RAN; WON BY 4 L.
2013 CANDY MARIE PURE PRIZECANDY OF MINE 13-c 2200M Grade ISEA BRAVA GIRLIE4 2:25.90 
2012 MALIBU QUEEN3 BERNSTEINMALINCHE5 14 2000M Grade IKALI BABY TIENE BERAJA 2:02.28 
2011 MALPENSA ORPEN2MARSELLA5 JUAN BAUTISTA UDAONDO 1-w 2000 MT Grade ILIZ FOR SALE RANQUELIA 2:01.39WON BY 8 L.
2010 OLLAGUA PURE PRIZEOPEN SECRETS 9-h 2000M Grade IMALPENSA FOGGY STRIPES 2:01.60 
2009 CAYAYA2 SLEW GIN FIZZCANDYS BREEZE JUAN CARLOS MALDOTTI 3-o 2000 MT Grade IOLLAGUA VALENT BLOSSOM 2:02.49 
2008 LUNA ARRABALERA SILVER PLANET2DORYLAD HUGO SANAGUA 6-a 2000M Grade IPURE SPIRIT3 FILARMONIA2 2:02.20 
2007 ESTRICTA2 ROYENMENDADA 6-f 1600M Grade ICAMELISTA FILARMONIA2 1:33.21 
2006 CARLA STRIPES CANDY STRIPESDONNA CARLA2 23-a 1600M Grade ITERMS PARADE LIBELISTA 1:34.86 
2005 POSTERGADA EQUALIZEPOUSSE 3-h 1600 MT Grade IMACADAMIA5 MORA LOD 1:33.979/4/05
2004 SALT CHAMP SALT LAKE2WANDEL JUAN CARLOS MALDOTTI 2-f 1600 MT Grade IGRAN MURALLA ARTEMISA7 1:35.18 
2003 MISS LOREN NUMEROUSLUMINARE2 12-d 1600 MT Grade IPOTRA FABULOUS ARTEMISA7 1:34.69 
2002 SLEW THE MOON KITWOODSLEW OF REASONS JUAN CARLOS MALDOTTI 4-r 1600 MT Grade ISALZURITA FORTY MARINESCA 1:37.27TRACK: FAST - FEB.23; RAN 11
2001 REAL NUMBER2 RAINBOW CORNERNUMERARIA JUAN CARLOS ETCHECHOURY 1-m 1600 MT Grade IINTERDITE FIEREZE 1:36.12 
2000 MI SURENA SOUTHERN HALOMY SWINGER 3-h 1600 MT Grade ICRITIKOLA LINDEZA 1:34.91 
1999 SPEEDING STAR2 FITZCARRALDOGEMINI2 1-g 1600M Grade I      
1998 GIULIE-HALO SOUTHERN HALOGIULIETTA3 3-b 1600M Grade ISLEW OF REALITY BATTY EXPERTA   
1997 RIMEL3 SOUTHERN HALORIDGE4 1-j 1600 MT Grade IDIABLA TOSS BRUSHING   
1996 SYZYGY BIG PLAYADJA 3-o 1600 MT Grade I  POTRI CLASS   
1995 LA OLLA FITZCARRALDOHERMINE3 3-d 1600 MT Grade IROYAL PONCIANA SOUTHERN FILLY   
1994 SOUTHERN FILLY SOUTHERN HALOFILLY BOLD 18-a 1600 MT Grade IIAPLANATIN LATENCIA   
1993 PESCARA5 FITZCARRALDOPIETRASANTA 3-b 1600 MT Grade IIOVERSPEED2     
1992 SO LOVELY5 HALPERN BAYBONITA MARY 3-h 1600 MT Grade IIFONTEMAR ROSITA9   
1991 LA CHARLATANA KASTEELDIALECTICA 10-b 1600 MT Grade IILARAMIE MOON SERRANA2   
1971 AUXEY RIGHT OF WAYGEVREY 12-d 1600 MT       
1968 YANINA INCA YATAPECHOCHA 3-h 1600M       
1962 DORINE ARISTOPHANESDORIA2 6-a 2200 MT       
1961 DORINE ARISTOPHANESDORIA2 6-a 1600M       
1951 BAMBUCA RUSTOM PASHABIMBA 7 1600M       
1947 NINA BRUJA EMBRUJONIGUA 2-h 1600M       
1946 HALF CROWN4 HUNTERS MOONMENEGUINA 9-g 1600 MT       
1944 PLATERIA PARLANCHINSILVER LEGEND 20-d 1600 MT       
1941 MISS VIOLA MASTER VEREPERPETUA 4-b 1600 MT       
1937 PALANCA2 PARWIZPONTEZUELA 3-d 2200 MT Grade IHEAR     
1936 PALANCA2 PARWIZPONTEZUELA 3-d 1600 MT Grade IHEAR     
  Add info for an additional year