Thoroughbred Horse Pedigree Database


 
Reports Maintenance Subscriptions Help Message Board  
DONCASTER CUP - DONCASTER
 GREAT BRITAIN - Grade II
  Add info for an additional year
Year Winner Sire Dam Trainer Fam. Dist. Grade 2nd 3rd Time Comment
2017 DESERT SKYLINE TAMAYUZDIAMOND TANGO DAVID R. C. ELSWORTH 8-d 18 F Grade IITHOMAS HOBSON SHEIKHZAYEDROAD2 3:51.88G-S, 9R, BY 1½ L.
2016 SHEIKHZAYEDROAD2 DUBAWIROYAL SECRETS DAVID M. SIMCOCK 13-b 18 F Grade IIQUEST FOR MORE ST MICHEL4 3:52.97 
2015 PALLASATOR MOTIVATOR2ELA ATHENA MARK PRESCOTT 1-e 18 F Grade IICLONDAW WARRIOR SUEGIOO 3:49.60 
2014 ESTIMATE5 MONSUNEBAZIYA MICHAEL R. STOUTE 13-c 18 F Grade IIWHIPLASH WILLIE KALANN 3:55.91 
2013 TIMES UP2 OLDEN TIMES2PRINCESS GENISTA EDWARD A. L. DUNLOP 3-c 18 F Grade IIHIGH JINX2 REPEATER3 3:59.09 
2012 TIMES UP2 OLDEN TIMES2PRINCESS GENISTA JOHN L. DUNLOP 3-c 18 F Grade IIHIGH JINX2 HURRICANE HIGGINS2 3:58.11 
2011 SADDLERS ROCK SADLERS WELLSGRECIAN BRIDE2 JOHN M. OXX 5-h 18 F Grade IIOPINION POLL2 MOTRICE3 3:49.83 
2010 SAMUEL4 SAKHEEDOLORES11 JOHN H. M. GOSDEN 1-n 18 F Grade IITASTAHIL MOTRICE3 3:52.99 
2009 ASKAR TAU MONTJEUAUTRICHE MARCUS P. TREGONING 9-h 18 F Grade IIDARLEY SUN GEORDIELAND 3:54.15 
2008 HONOLULU11 MONTJEUCERULEAN SKY AIDAN P. O’BRIEN 23 18 F Grade IIBALKAN KNIGHT2 ROYAL AND REGAL4 4:03.40 
2007 SEPTIMUS2 SADLERS WELLSCALADIRA AIDAN P. O’BRIEN 9-h 18 F Grade IIGEORDIELAND ALLEGRETTO10 3:48.41 
2006 SERGEANT CECIL KINGS SIGNETJADIDH B. RODERICK MILLMAN 7-a 18 F Grade IIALCAZAR3 BADDAM 3:58.37AT YORK
2005 MILLENARY RAINBOW QUESTBALLERINA2 JOHN L. DUNLOP 1-l 18 F Grade IISERGEANT CECIL KASTHARI 3:51.15G-S
2004 MILLENARY RAINBOW QUESTBALLERINA2 J. L. DUNLOP/J. H. JOHNSON 1-l 18 F Grade IIKASTHARI DANCING BAY 3:51.86DH FOR 1ST
2003 PERSIAN PUNCH PERSIAN HEIGHTSRUM CAY DAVID R. C. ELSWORTH 3-n 18 F Grade IIDUSKY WARBLER HUGS DANCER 3:56.67 
2002 BOREAS4 IN THE WINGSREAMUR LUCA M. CUMANI 1-w 18 F Grade IIIPERSIAN PUNCH DARASIM 3:50.29 
2001 ALLELUIA2 CAERLEON2ALRUCCABA MARK PRESCOTT 9-c 18 F Grade IIIRAINBOW HIGH2 BOSHAM MILL 3:58.16 
2000 ENZELI2 KAHYASIEBAZIYA JOHN M. OXX 13-c 18 F Grade IIICHURLISH CHARM PERSIAN PUNCH 3:52.90 
1999 FAR CRY PHARLYDARABAKA MARTIN C. PIPE 1-e 18 F Grade IIIRAINBOW HIGH2 CELERIC 3:56.01 
1998 DOUBLE TRIGGER ELA-MANA-MOUSOLAC MARK S. JOHNSTON 19-b 18 F Grade IIIBUSY FLIGHT CANON CAN 3:55.92GD, 6R, M: 1-2½-3
1997 CANON CAN GREEN DANCERLADY ARGYLE HENRY R. A. CECIL 14-c 18 F Grade IIIPERSIAN PUNCH FURTHER FLIGHT 3:52.17 
1996 DOUBLE TRIGGER ELA-MANA-MOUSOLAC MARK S. JOHNSTON 19-b 18 F Grade IIICELERIC LEAR WHITE 3:53.00G-F, 6R, M: 2-2-2
1995 DOUBLE TRIGGER ELA-MANA-MOUSOLAC MARK S. JOHNSTON 19-b 18 F Grade IIIFURTHER FLIGHT OLD ROUVEL 3:58.74 
1994 ARCADIAN HEIGHTS SHIRLEY HEIGHTSMISS LONGCHAMP GEOFFREY C. WRAGG 8-k 18 F Grade IIIQUICK RANSOM FURTHER FLIGHT 3:57.32 
1993 ASSESSOR NINISKIDINGLE BAY2 RICHARD M. HANNON, SR. 7-a 18 F Grade IIIFURTHER FLIGHT JACK BUTTON 4:03.84SF, 5R, M: 4-5-7
1992 FURTHER FLIGHT PHARLYFLYING NELLY BARRY W. HILLS 3-n 18 F Grade IIIWITNESS BOX HIEROGLYPHIC 3:55.60 
1991 GREAT MARQUESS TOUCHING WOODFRUITION HENRY R. A. CECIL 2-f 18 F Grade IIIMORLEY STREET HAITHAM 3:56.03 
1990 AL MAHEB RIVERMANUNE AMAZONE ALEC STEWART 4-n 18 F Grade IIITEAMSTER REGAL REFORM 4:01.05 
1989 WELD KALAGLOWMELIORA2 WILLIAM JARVIS 11-d 18 F Grade IIITHETHINGABOUTITIS ECRAN 4:00.10 
1988 KNELLER LOMOND2FRUITION HENRY R. A. CECIL 2-f 18 F Grade IIISADEEM SERGEYEVICH 3:53.77 
1987 BUCKLEY BUSTEDQUEENSFERRY LUCA M. CUMANI 4-c 18 F Grade IIISADEEM KUDZ 3:59.17 
1986 LONGBOAT WELSH PAGEANTPIROGUE W. RICHARD HERN 11-d 18 F Grade IIIPETRIZZO THE PRUDENT PRINCE 3:56.85PETRIZZO DQ 1->2
1985 SPICY STORY BLUSHING GROOMJAVAMINE IAN A. BALDING 9-b 18 F Grade IIIBOURBON BOY BESPOKE   
1984 WAGONER RHEINGOLDTRANQUILLY PETER T. WALWYN 4-p 18 F Grade IIIPETRIZZO HARLY   
1983 KARADAR RHEINGOLDSHAHINAAZ MICHAEL R. STOUTE 16-d 18 F Grade IIIGILDORAN MOUNTAIN LODGE   
1982 ARDROSS RUN THE GANTLETLE MELODY HENRY R. A. CECIL 23 18 F Grade IIIHEIGHLIN SANTELLA MAN   
1981 PROTECTION RACKET GRAUSTARKPROTECTORA JEREMY HINDLEY 10 18 F Grade IIIHEIGHLIN DONEGAL PRINCE 3:52.70 
1980 LE MOSS LE LEVANSTELLFEEMOSS HENRY R. A. CECIL 1-k 18 F Grade IIIARDROSS VICOMTE   
1979 LE MOSS LE LEVANSTELLFEEMOSS HENRY R. A. CECIL 1-k 18 F Grade IIIARAPAHOS TOTOWAH   
1978 BUCKSKIN YELAPABETE A BON DIEU HENRY R. A. CECIL 3-d 18 F Grade IIIBILLION SHANGAMUZO   
1977 SHANGAMUZO KLAIRONFRENCH FERN GAVIN HUNTER 14-a 18 F Grade IIIBELFALAS GREY BARON   
1976 SEA ANCHOR ALCIDEANCHOR W. RICHARD HERN 11-d 18 F Grade IIICOED COCHION SEA KESTREL 4:04.80 
1975 CRASH COURSE3 BUSTEDLUCKY STREAM JEREMY HINDLEY 12-b 18 F Grade IIIRELAY RACE KAMBALDA   
1974 PROVERB2 RELIANCE2CAUSERIE BARRY W. HILLS 1-g 18 F Grade IIIKING LEVANSTELL CUMBERNAULD   
1973 ATTICA MELI PRIMERACOME ON HONEY2 C. F. NOEL MURLESS 16-d 18 F Grade IIIBRETTON WOODS PROVERB2   
1972 BISKRAH CHARLOTTESVILLEROMP HOME A. E. (SCOBIE) BREASLEY 1-m 18 F Grade IIILE CHOUAN SELHURST 4:01.60 
1971 ROCK ROI MOURNESECRET SESSION2 PETER T. WALWYN 14-a 18 F Grade IIIRUSSIAN BANK MEADOWVILLE 4:00.60 
1970 MAGNA CARTA2 CHARLOTTESVILLEALMERIA3 IAN A. BALDING 1-m 18 F PARTHENON3 BLUE YONDER2 4:02.40 
1969 CANTERBURY3 CHARLOTTESVILLECAVATINA4 PATRICK J. PRENDERGAST 4-i 18 F LAURENCE O CROZIER3 4:11.00 
1968 THE ACCUSER JAVELOTALLEGATION2 W. RICHARD HERN 16-h 18 F FORTISSIMO2 OVALTINE   
1967 CROZIER3 ZARATHUSTRAVIMERE PETER T. WALWYN 8-c 18 F HERMES2 WREKIN RAMBLER 3:59.90 
1966 PIACO PANDOFELLPINK PARROT GEOFFREY B. BARLING 2-f 18 F SUVRETTA2 DESERT CALL4 3:53.80 
1965 PRINCE HANSEL THE PHOENIXSAUCY WILHELMINA D. THOM 5-j 18 F HOMEWARD BOUND2 GREY OF FALLODEN 4:14.40 
1964 GREY OF FALLODEN ALYCIDONSISTER GREY W. RICHARD HERN 16-h 18 F RAISE YOU TEN OAKVILLE 3:59.40 
1963 RAISE YOU TEN TEHRANVISOR CECIL C. BOYD- ROCHFORD 6-e 18 F ARCTIC VALE OAKVILLE 3:58.80 
1962 BONNARD TENERANIBUONAMICA JACK M. CLAYTON 22-d 18 F OAKVILLE SAGACITY2 4:00.20 
1961 PANDOFELL SOLAR SLIPPERNADIKA W. FARNHAM MAXWELL 31 18 F SAGACITY2 NEGRESCO   
1960 EXAR ARCTIC PRINCEEXCELSA C. F. NOEL MURLESS 22-d 18 F JONGLEUR8   4:02.80 
1959 AGREEMENT2 PERSIAN GULFNORTHERN HOPE CECIL C. BOYD-ROCHFORT 19-a 18 F FRENCH BEIGE ALEXIS4 3:55.40DH FOR 2ND
1958 AGREEMENT2 PERSIAN GULFNORTHERN HOPE CECIL C. BOYD-ROCHFORT 19-a 18 F ALMERIA3 BRIOCHE2 4:01.30 
1957 FRENCH BEIGE BOIS ROUSSELNIVEA HENRY PEACOCK 1-b 18 F HORNBEAM     
1956 ATLAS2 DJEBELYOUNG ENTRY C. BOYD-ROCHFFORT 19-c 18 F BORGHETTO RALLY5   
1955 ENTENTE CORDIALE DJEBELHERRINGBONE G. COLLING 8-c 18 F       
1954 OSBORNE VERSO2ORTHEZ C. BOYD ROCHFORT 4-b 18 F       
1953 SOUEPI EPIGRAMSOUSSE G. DIGBY 9 18 F NICK LA ROCCA    1ST. & 2ND. DH
1952 AQUINO TORNADOAPULIA FREDERICK L. ARMSTRONG 1-l 18 F SYBILS NEPHEW     
1951 FAST FOX FASTNETFOXCRAFT PERCY CARTER 3-e 18 F       
1950 ALDBOROUGH STRAIGHT DEALPILCH FULKE WALWYN 1-i 18 F HIGH FOREST VIC DAY   
1949 ALYCIDON DONATELLO2AURORA WALTER EARL 1-w 21 F       
1948 AURALIA THE SATRAPAURA2 REGINALD DAY 2-n 18 F       
1947 TRIMBUSH TRIMDONEMBUCHE3 P. VASEY 3-o 18 F       
1946 MARSYAS2 TRIMDONASTRONOMIE CHARLES SEMBLAT 9-e 18 F TRIMBUSH GUSTY   
1945Race Not Run
1944Race Not Run
1943Race Not Run
1942Race Not Run
1941Race Not Run
1940Race Not Run
1939Race Not Run
1938 EPIGRAM SON-IN-LAWFLYING SALLY NOEL CANNON 19-c 18 F       
1937 HAULFRYN SUNNY TRACEWILLONYA R METCALFE 8-d 18 F FEARLESS FOX SUZERAIN   
1936 BUCKLEIGH SANSOVINOSURBINE T HOGG 6-f 18 F ENFIELD2     
1935 BLACK DEVIL SIR GALLAHAD3LA PALINA C. BOYD-ROCHFORT 17-b 18 F CECIL     
1934 ALCAZAR ACHTOIPRISCILLA CARTER C. BOYD-ROCHFORT 2-n 18 F DUPLICATE     
1933 COLORADO KID COLORADOBABY POLLY V. GILPIN 14-c 18 F NITSICHIN     
1932 FOXHUNTER FOXLAWTRIMESTRAL J JARVIS 1-l 18 F SANDWICH BROWN JACK   
1931 SINGAPORE3 GAINSBOROUGHTETRABBAZIA T HOGG 8-c 18 F BROWN JACK NOBLE STAR   
1930 BROWN JACK JACKDAWQUERQUIDELLA IVOR ANTHONY 2-e 18 F EMPIRE BUILDER ANNIS4   
1929 ATHFORD BLANDFORDATHASI R-C DAWSON 22-a 18 F JUGO     
1928 PONS ASINORUM TREDENNISBRIDGE AT MIDNIGHT W EARL 4-i 18 F   FIRST FLIGHT11   
1927 BYTHORNE SWYNFORDKEYSTONE2 FRANK BUTTERS 2-u 18 F       
1926 BONGRACE SPION KOPVAUCLUSE J JARVIS 1-l 18 F       
1925 ST GERMANS SWYNFORDHAMOAZE A. TAYLOR JR 16-h 18 F HURSTWOOD PLACK   
1924 SANTORB SANTOICOUNTESS TORBY J RHODES 17-d 18 F PARMENIO2 COCKPIT3   
1923 SILURIAN SWYNFORDGLACIER G LAMBTON 3-l 18F Grade IIIFLINT JACK BESSEMA   
1922 DEVIZES VALENSDESLIONI J JARVIS 14 18 F       
1921 FLAMBOYANT TRACERYSIMONATH R. DAY 16-f 18 F ABBOTS TRACE MILENKO2   
1920 BUCHAN SUNSTARHAMOAZE ALEC TAYLOR 16-h 18 F SPEARWORT BRAISHFIELD   
1919 HAKI RABELAISHASSEKI A TAYLOR JNR 12 18F Grade III      
1918Race Not Run
1917Race Not Run
1916Race Not Run
1915Race Not Run
1914 WILLBROOK GREBENORA GOUGH 5-h 18 F   WARLINGHAM2   
1913 LONG SET RABELAISBALLE PERDUE 3-a 18F Grade III      
1912 PRINCE PALATINE PERSIMMONLADY LIGHTFOOT 1-m 18 F      2° ADALIS
1911 LEMBERG CYLLENEGALICIA A. TAYLOR JR 10-a 18 F KILBRONEY    3° ADALIS
1910 BRONZINO MARCOFLITTERS 1-e 18 F BACHELORS DOUBLE ROYAL REALM   
1909 AMADIS LOVE WISELYGALETA 1-w 18 F ROI HERODE DARK RONALD   
1908 RADIUM BEND ORTAIA 3-c 18 F GLACIS2 DEAN SWIFT   
1907 VELOCITY SPEEDBALLAST 2-b 18 F BRIDGE OF CANNY THE WHITE KNIGHT   
1906 VELOCITY SPEEDBALLAST 2-b 18F Grade III      
1905 BACHELORS BUTTON WINKFIELDMILADY C. PECK 21-a 18F Grade IIIMARK TIME2    3° ADMIRAL BRIEZE
1904 ROBERT LE DIABLE AYRSHIREROSE BAY R-C DAWSON 1-k 18 F BACHELORS BUTTON PALMY DAYS4   
1903 WAVELETS PRIDE FERNANDEZWAVELET 9 18F Grade IIITHROWAWAY ST EMILION3   
1902 WILLIAM THE THIRD ST SIMONGRAVITY J. PORTER 2-e 18 F       
1901 MERRY GAL GALOPINMARY SEATON 5-j 18F Grade IIISIDUS FLEUR DETE  D-H 1° PLACE
1900 KINGS COURIER KINGSTON2STYLITENE A25 16 F Grade IIIMERRY GAL LA ROCHE 3.28.40 
1899 CALVELEY ST SERFSANDIWAY JOHN PORTER 2-h 16 F Grade IIST IA INNOCENCE9 4.10.20 
1898 PINFOLD3 SUREFOOTPINTA5 2-m 18F Grade IIIDINNA FORGET VILLIERS   
1897 WINKFIELDS PRIDE WINKFIELDALIMONY3 WILLIAM THOMAS ROBINSON 9-e 16 F Grade IIIJACQUEMART    2 PARTANTS
1896 LAODAMIA KENDALCHRYSALIS 16-f 16 F THE RUSH DINNA FORGET 3.33.00 
1895 KILSALLAGHAN BROWN PRINCEGIPSY28 22 16 F HOUNDSDITCH PRIDE 3.38.40 
1894 SWEET DUCHESS HAGIOSCOPEGRAND DUCHESS ROBERT SHERWOOD 22-d 16 F Grade III  SELF SACRIFICE 3.34.402° PORTLAND
1893 PRISONER2 ISONOMYLONELY 21-a 16 F SIMONIAN LADY ROSEBERY2   
1892 CHESTERFIELD2 WISDOMBRAMBLE4 2-g 18 F THESSALIAN    3° ERANDY
1891 QUEENS BIRTHDAY HAGIOSCOPEMATILDA 11-a 16 F Grade IIIHOUNDSDITCH GONSALVO   
1890 TYRANT3 BEAUCLERCQUEEN OF THE MEADOWS 4-g 18 F PADUA BARMECIDE   
1889 CLAYMORE9 CAMBALLOSETAPORE 3-b 18 F Grade IIMILL STREAM2     
1888 GRAFTON4 GALOPINMISS MIDDLEWICK 8-c 18F Grade III      
1887 CARLTON PELL MELLBONNY SPEC 10-b 18F Grade IIIPYTHAGORAS ROYAL ROSE5   
1886 THE BARD2 PETRARCHMAGDALENE2 MARTIN GURRY 1-d 21 F ST MICHAEL3 STONE CLINK   
1885 HAMBLEDON STANDARDGISELA2 4-d 21 F KING MONMOUTH BLUE GRASS2 4:38.00 
1884 LOUIS DOR2 DOLLARCHARMILLE 17 21 F THE LAMBKIN OSSIAN   
1883 THEBAIS HERMITDEVOTION 4-l 18F Grade III     WALK-OVER
1882 RETREAT3 HERMITQUICK MARCH 19-b 21 F Grade IIIOUR JOHN3 FORTISSIMO3   
1881 PETRONEL MUSKETCRYTHEIA 2 18F Grade III      
1880 DRESDEN CHINA HIGHBORNFORTRESS4 42 21 F Grade IIIEDELWEISS20 SCHOOL BOY5   
1879 ISONOMY STERLINGISOLA BELLA J. PORTER 19-a 18 F JANNETTE GLENDALE2   
1877 HAMPTON LORD CLIFDENLADY LANGDEN 10-a 18 F       
1876 CRAIG MILLAR BLAIR ATHOLMISS ROLAND 1-c 18F Grade IIICONTROVERSY2    3° BERSAGLIER
1875 FRAULEIN4 NUTBOURNELAURA4 10 18F Grade III      
1874 LILY AGNES MACARONIPOLLY AGNES 16-h 18F Grade III      
1873 UHLAN THE RANGERLA MECHANTE 25 18F Grade III      
1872 DUTCH SKATER THE FLYING DUTCHMANFULVIE TOM JENNINGS 5-e 18 F       
1871 SHANNON6 LAMBTONTHE MERSEY 1-e 18F Grade III      
1870 SORNETTE LIGHTSURPRISE CHARLES PRATT 24 18F Grade III      
1869 GOOD HOPE8 CAPE FLYAWAYMAID OF KENT8 5-a 18 F BLUESKIN2     
1868 MANDRAKE4 WEATHERBITMANDRAGORA 4-d 18F Grade IIIJULIUS CHARNWOOD   
1867 ACHIEVEMENT STOCKWELLPARADIGM 1-j 18F Grade IIIHERMIT TYNEDALE   
1866 RAMA2 LORD FAUCONBERGFERN 3-k 18F Grade III      
1865 ACKWORTH FAZZOLETTOCONSTERNATION3 11-c 18 F       
1864 GENERAL PEEL YOUNG MELBOURNEORLANDO MARE 3-d 18 F       
1863 MACARONI SWEETMEATJOCOSE 14-a 18 F QUEEN BERTHA     
1862 TIM WHIFFLER2 VAN GALENSYBIL5 3 21 F BUCKSTONE ZETLAND   
1861 KETTLEDRUM RATAPLANHYBLA 3-j 18 F BROWN DUCHESS2     
1860 SABREUR VOLTIGEURADA10 3-b 20 F THORMANBY VANQUISHER6   
1859 NEWCASTLE NEWMINSTERMARY AISLABIE 5-f 18F Grade III      
1858 VEDETTE VOLTIGEURMRS RIDGWAY 19-b 20 F SAUNTERER2     
1857 VEDETTE VOLTIGEURMRS RIDGWAY 19-b 20 F   WARLOCK2   
1856 FANDANGO BARNTON2CASTANETTE 5-a 20 F MELISSA11 ARTILLERY2   
1855 RATAPLAN THE BARONPOCAHONTAS 3-n 20 F ELLERMIRE ACROBAT7   
1854 VIRAGO6 PYRRHUS THE FIRSTVIRGINIA J.B. DAY 4-l 18F Grade IIIKINGSTON     
1853 HUNGERFORD JOHN O GAUNTMISS KATE4 2-w 18 F       
1852 TEDDINGTON ORLANDOMISS TWICKENHAM ALEC TAYLOR 2-t 18F Grade IIIKINGSTON HUNGERFORD   
1850 VOLTIGEUR VOLTAIREMARTHA LYNN 2-h 20 F THE FLYING DUTCHMAN     
1849 CANEZOU MELBOURNEMADAME PELERINE 31 18F Grade III      
1848 CHANTICLEER BIRDCATCHERWHIM 23 20 F ELLERDALE2 VAN TROMP   
1847 WAR EAGLE2 LANERCOSTVALENTINE4 12-a 18F Grade III      
1846 THE HERO2 CHESTERFIELDGRACE DARLING2 4-a 18F Grade IIIBROCARDO    3° BRAVISSIMO
1845 SWEETMEAT GLADIATORLOLLYPOP2 21-a 20 F ALICE HAWTHORN PANTASA   
1844 ALICE HAWTHORN MULEY MOLOCHREBECCA 4-f 20 F ARISTOTLE6    3° PRIDE OF KILDARE
1843 ALICE HAWTHORN MULEY MOLOCHREBECCA 4-f 20 F CHARLES THE TWELFTH ARUNDO3   
1842 BEESWING DR SYNTAXARDROSSAN MARE 8 20 F CHARLES THE TWELFTH ATTILA2   
1841 BEESWING DR SYNTAXARDROSSAN MARE 8 18F Grade III      
1840 BEESWING DR SYNTAXARDROSSAN MARE 8 20 F THE PROVOST CHARLES THE TWELFTH   
1839 CHARLES THE TWELFTH VOLTAIREWAGTAIL4 21-a 20 F LANERCOST BEESWING   
1838 DON JOHN WAVERLEYCOMUS MARE4 2-c 20 F BEESWING THE DOCTOR   
1837 BEESWING DR SYNTAXARDROSSAN MARE 8 18F Grade III      
1836 TOUCHSTONE CAMELBANTER 14-a 18F CAREW VENISON   
1835 TOUCHSTONE CAMELBANTER 14-a 18F Grade IIIHORNSEA GENERAL CHASSE   
1834 TOMBOY2 JERRYARDROSSAN MARE 8 20 F   MULEY MOLOCH   
1833 ROCKINGHAM HUMPHREY CLINKERMEDORA5 1-d 18F Grade III      
1832 GALOPADE3 DR SYNTAXEATON MARE 10 20 F COLWICK CONSOL2   
1831 THE SADDLER WAVERLEYCASTRELLINA 3-h 18 F EMANCIPATION4 ROWTON   
1830 RETRIEVER2 SMOLENSKOGEORGIANA2 5-h 18 F       
1829 VOLTAIRE BLACKLOCKPHANTOM MARE2 12-a 20 F LAUREL3 FLEUR-DE-LIS   
1828 LAUREL3 BLACKLOCKWAGTAIL4 21-a 18F Grade III      
1827 MULATTO CATTONDESDEMONA3 5-a 18F Grade IIIMEMNON FLEUR-DE-LIS  D-H 2° PLACE
1826 FLEUR-DE-LIS BOURBON2LADY RACHEL 17-d 18F Grade III      
1825 LOTTERY TRAMPMANDANE 11-g 18 F LONGWAIST FALCON19   
1824 MERCUTIO3 MOWBRAY2DICK ANDREWS MARE8 6 18 F LOTTERY THEODORE   
1823 FIGARO2 HAPHAZARDSELIM MARE4 11-b 18F Grade III      
1821 CONSUL8 CAMILLUSSHUTTLE MARE9 1-a 18 F       
1819 OTHO3 SIR PAULMARCIA2 2-c 18F Grade III      
1816 FILHO DA PUTA HAPHAZARDMRS BARNET 12-a 18F Grade III      
1815 CATTON GOLUMPUSLUCY GRAY 2-m 18 F       
1814 TRAMP DICK ANDREWSGOHANNA MARE3 3 32F   SPRIGHTLY2   
1813 VISCOUNT3 STAMFORDBOURDEAUX MARE 7 18F Grade III      
1811 GRIMALKIN2 CHANCE5JEMIMA7 12-b 18F Grade III      
1810 TROPHONIUS SORCERERDUNGANNON MARE5 9-d 18 F      THE PEDIGREE OF WINNER IS FALSE
1809 WHITENOSE3 DON QUIXOTECECILIA3 8-a 18F Grade III      
1807 SCUD BENINGBROUGHELIZA5 1-a 18F Grade III      
1806 CAMILLUS HAMBLETONIANFAITH3 2-c 18 F       
1805 CALEB QUOTEM SIR PETER TEAZLEDIOMED MARE3 5-a 18F Grade III      
1804 SIR OLIVER SIR PETER TEAZLEFANNY3 13 18F Grade III      
1803 REMEMBRANCER PIPATORQUEEN MAB 9-b 18F Grade III      
1802 ALONZO2 PEGASUSSISTER TO ESCAPE 27 32F ORVILLE     
1801 CHANCE5 LURCHERRECOVERY4 2-a 32F SIR SOLOMON CHAMPION   
1800 DION2 SPADILLEFAITH3 2-c 18F Grade III      
1799 COCKFIGHTER OVERTON2PALMFLOWER2 2 18F Grade III      
1798 STAMFORD SIR PETER TEAZLEHORATIA 30 18F Grade III      
1797 STAMFORD SIR PETER TEAZLEHORATIA 30 18F Grade III      
1796 HAMBLETONIAN KING FERGUSGREY HIGHFLYER 1 32F SOBER ROBIN2 AMBROSIO   
1795 HAMBLETONIAN KING FERGUSGREY HIGHFLYER 1 32F GOVERNOR7 ELIZA5   
1794 BENINGBROUGH KING FERGUSFENWICKS HEROD MARE 7 32F CONSTANT7 RALLY   
1793 OBERON2 HIGHFLYERQUEEN MAB 9-b 18F Grade III      
1792 OVERTON2 KING FERGUSHEROD MARE15 11 18F Grade III      
1791 YOUNG TRAVELLER KING FERGUSYOUNG TRUNNION MARE JOHN HUTCHINSON 12-c 18 F       
1790 ABBA THULLE YOUNG MARSKECHATSWORTH MARE 9-c 18F Grade III      
1789 TOT3 CARBINEERSAMPSON MARE3 4 32 F       
1788 BUSTLER5 FLORIZELMATCHEM MARE6 15 32 F       
1787 STARGAZER2 HIGHFLYERMISS WEST 5 18F Grade III      
1786 FAIRY4 HIGHFLYERFAIRY QUEEN4 17 18F Grade III      
1785 ALEXANDER5 MUNGO2NANCY10 12-c 18F Grade III      
1784 PHOENOMENON HERODFRENZY 2-m 18 F       
1783 FAITH3 PACOLETATALANTA 2-c 18F Grade III      
1782 CROOKSHANKS FLORIZELBRILLIANT MARE 39 32 F       
1781 CROOKSHANKS FLORIZELBRILLIANT MARE 39 32 F       
1780 DUCHESS9 LE SANGCALLIOPE3 2 18F Grade III      
1779 MAGNUM BONUM2 MATCHEMSWIFT MARE 23 18 F       
1778 PHOCION4 SAMPSONEMMA10 21 18 F Grade II      
1777 PILOT9 DAINTY DAVYDIZZY3 28 18 F Grade II      
1776 TUBEROSE2 HERODGREY STARLING2 19 18F Grade III      
1775 JUNIPER3 SNAPBLANK MARE2 12-c 18F Grade III      
1774 JUNIPER3 SNAPBLANK MARE2 12-c 18F Grade III      
1773 FORESTER5 DIONYSIUS2RURAL LASS3 11 18 F       
1772 MARK6 YOUNG MOGULTARTAR MARE3 21 18 F Grade II     2ND WIN
1771 MARK6 YOUNG MOGULTARTAR MARE3 21 18 F Grade II      
1770 LIBERTY18 TURNERS SWEEPSTAKESCADE MARE14 15 18 F Grade II      
1769 TANTRUM CRIPPLECHILDERS MARE15 21 18F Grade III      
1768 LAURA9 VANES LOFTYRIOT3 31 18F Grade III      
1767 MEABURN MIRZA5SISTER TO CHARON 9-a         
1766 CHARLOTTE2 BLANKCRAB MARE7 15 4 M Grade III      
  Add info for an additional year