Thoroughbred Horse Pedigree Database


 
Reports Maintenance Subscriptions Help Message Board  
CHAMPAGNE STAKES - DONCASTER
 GREAT BRITAIN - Grade II
  Add info for an additional year
Year Winner Sire Dam Trainer Fam. Dist. Grade 2nd 3rd Time Comment
2018 TOO DARN HOT3 DUBAWIDAR RE MI JHM GOSDEN 13-c 7 F Grade IIPHOENIX OF SPAIN2 CARDINI2 1:23:926 STARTERS; WON BY 1 3/4 LENGTHS (JRD)
2017 SEAHENGE SCAT DADDYFOOLS IN LOVE AIDAN OBRIEN 4-g 7 F Grade IIHEY GAMAN MYTHICAL MAGIC3 1:25.78NK,NK- 7 STARTERS
2016 RIVET6 FASTNET ROCK2STARSHIP3 WILLIAM J. HAGGAS 1-e 7 F Grade IITHUNDER SNOW DBAI 1:26.63TURF: GOOD
2015 EMOTIONLESS SHAMARDALUNBRIDLED ELAINE CHARLIE APPLEBY 12-b 7 F Grade IIIBN MALIK PALAWAN8 1:27.49 
2014 ESTIDHKAAR DARK ANGEL9DANETIME OUT RICHARD M. HANNON, JR. 14-b 7 F Grade IIWAR ENVOY ACES4 1:24.186 STARTERS; WON BY 1 1/4 LENGTHS
2013 OUTSTRIP4 EXCEED AND EXCELASI SIEMPRE CHARLIE APPLEBY 1-l 7 F Grade IITHE GREY GATSBY CABLE BAY2 1:26.90TURF: G-S, 4R
2012 TORONADO4 HIGH CHAPARRALWANA DOO RICHARD M. HANNON, SR. 1-d 7 F Grade IIDUNDONNELL THAIR2 1:24.88TURF: G
2011 TRUMPET MAJOR3 ARAKAN2ASHFORD CROSS RICHARD M. HANNON, SR. 3-j 7 F Grade IIRED DUKE3 ENTIFAADHA 1:25.86 
2010 SAAMIDD STREET CRYARYAAMM SAEED BIN SUROOR 14-a 7 F Grade IIAPPROVE6 WAITERS DREAM 1:26.32 
2009 POETS VOICE2 DUBAWIBRIGHT TIARA SAEED BIN SUROOR 10-a 7 F Grade IIVISCOUNT NELSON SILVER GRECIAN 1:24.91 
2008 WESTPHALIA4 DANEHILL DANCERPHARAPACHE AIDAN P. O’BRIEN 4-i 7 F Grade IIZACINTO PLAYFELLOW5 1:28.52 
2007 MCCARTNEY2 IN THE WINGSMESSINA10 MARK JOHNSTON 8-a 7 F Grade IIALEXANDER CASTLE ONE GREAT CAT2 1:25.04 
2006 VITAL EQUINE DANETIMEBAYALIKA2 EOGHAN J. O’NEILL 9-e 7 F Grade IIEAGLE MOUNTAIN2 COCKNEY REBEL2 1:23.29 
2005 CLOSE TO YOU5 SHINKO FORESTMARITANA T. G. MILLS/E. J. O’NEILL 13-d 7 F Grade IISILENT TIMES2 KILLYBEGS3 1:26.62DH FOR 1ST
2004 ETLAALA SELKIRKPORTELET BARRY W. HILLS 4-k 7 F Grade IIICEMAN2 OUDE 1:23.33TURF: G
2003 LUCKY STORY KRIS SSPRING FLIGHT MARK S. JOHNSTON 6-a 7 F Grade IIAUDITORIUM3 HAAFHD 1:27.92 
2002 ALMUSHAHAR SILVER HAWKSAYYEDATI DAVID R. LODER 9-c 7 F Grade IIST PANCRAS3 WIZARD OF NOZ 1:24.15 
2001 DUBAI DESTINATION KINGMAMBOMYSTERIAL DAVID R. LODER 6-b 7 F Grade IIROCK OF GIBRALTAR2 LEOS LUCKYMAN 1:26.45 
2000 NOVERRE RAHYDANSEUR FABULEUX DAVID R. LODER 7 7 F Grade IICD EUROPE CHIANTI3 1:25.67DH FOR 3RD W/ GHAYTH
1999 DISTANT MUSIC2 DISTANT VIEW2MUSICANTI BARRY W. HILLS 4-f 7 F Grade IIROSSINI2 WINNING VENTURE 1:24.16 
1998 AUCTION HOUSE EXBOURNEFAST FLOW BARRY W. HILLS 1-p 7 F Grade IICOMMANDER COLLINS TUMBLEWEED QUARTET 1:26.08TURF: G, 8R, M: HD, 2, 3½
1997 DAGGERS DRAWN DIESISSUN AND SHADE HENRY R. A. CECIL 2-o 7 F Grade IIDOCKSIDER SARATOGA SPRINGS 1:26.92 
1996 BAHHARE WOODMANWASNAH JOHN L. DUNLOP 13-c 7 F Grade IIIN COMMAND MUSHEER 1:23.21 
1995 ALHAARTH UNFUWAINIRISH VALLEY SAEED BIN SUROOR 16-c 7 F Grade IIRIO DUVIDA TAKE A LEFT 1:31.57 
1994 SRI PEKAN RED RANSOMLADY GODOLPHIN PAUL F. I. COLE 21-a 7 F Grade IIPIPE MAJOR ALAMI 1:27.22 
1993 UNBLEST ALZAOMISSED BLESSING JAMES R. FANSHAWE 2-f 7 F Grade IISTATE PERFORMER BLUEGRASS PRINCE 1:28.36 
1992 PETARDIA PETONGWHAT A PET GEOFFREY C. WRAGG 6-f 7 F Grade IINEEDLE GUN FITZCARRALDO2 1:25.86 
1991 RODRIGO DE TRIANO EL GRAN SENORHOT PRINCESS PETER CHAPPLE-HYAM 20-a 7 F Grade IIRIVER FALLS ARTIC TRACKER 1:26.55 
1990 BOG TROTTER IRISH RIVERCHALEUR WILLIAM J. HAGGAS 4-r 7 F Grade IIAROKAT STONE MILL 1:26.88 
1989Race Not Run
1988 PRINCE OF DANCE SADLERS WELLSSUN PRINCESS2 W. RICHARD HERN 1-l 7 F Grade IISHINING STEEL FREE SWEATER 1:26.50 
1987 WARNING KNOWN FACTSLIGHTLY DANGEROUS GUY HARWOOD 14-f 7 F Grade IIALWAYS FAIR LAPIERRE 1:25.22 
1986 DONT FORGET ME AHONOORAAFRICAN DOLL RICHARD M. HANNON, SR. 1-k 7 F Grade IIDEPUTY GOVERNOR WHO KNOWS 1:25.06 
1985 SURE BLADE KRISDOUBLE LOCK BARRY W. HILLS 9-c 7 F Grade IIFAUSTUS2 TRUELY NUREYEV   
1984 YOUNG RUNAWAY YOUNG GENERATIONMAURITANIA GUY HARWOOD 1-u 7 F Grade IISHARP ROMANCE PETOSKI 1:28.80 
1983 LEAR FAN ROBERTOWAC GUY HARWOOD 20 7 F Grade IIKALIM HANDSTAND 1:28.16 
1982 GORYTUS NIJINSKY2GLAD RAGS W. RICHARD HERN 13-b 7 F Grade IIPROCLAIM ON STAGE 1:26.20 
1981 ACHIEVED THATCHLAST CALL3 M. VINCENT O’BRIEN 16-c 7 F Grade IIHAYS ASHENDEN2 1:27.10 
1980 GIELGUD SIR IVORBEST IN SHOW HENRY R. A. CECIL 8-f 7 F Grade IIPRINCE ECHO CHURCH PARADE 1:28.90 
1979 FINAL STRAW THATCHLAST CALL3 MICHAEL R. STOUTE 16-c 7 F Grade IMARATHON GOLD CANIO   
1978 R B CHESNE BRIGADIER GERARDVIVE LA REINE HENRY R. A. CECIL 1-d 7 F Grade IIMORE LIGHT IMPERIAL FLING 1:28.30 
1977 SEXTON BLAKE BLAKENEYMAYO BLUES BARRY W. HILLS 9-c 7 F Grade IISOLINUS LABIENUS 1:26.70 
1976 J O TOBIN NEVER BENDHILL SHADE C. F. NOEL MURLESS 3-m 7 F Grade IIDURTAL AMPULLA 1:27.80 
1975 WOLLOW WOLVER HOLLOWWICHURAIANA2 HENRY R. A. CECIL 22-d 7 F Grade IISOLITARY HAIL GENTILHOMBRE 1:27.70 
1974 GRUNDY GREAT NEPHEWWORD FROM LUNDY PETER T. WALWYN 8-k 7 F Grade IIWHIP IT QUICK BOLD PIRATE 1:27.20 
1973 GIACOMETTI FABERGE2NAUJWAN H. RYAN PRICE 1-t 7 F Grade IISNOW KNIGHT PITCAIRN 1:28.00 
1972 OTHA RIBOTCOUNTESS ALBIE BERNARD H. R. H. VAN CUTSEM 16-h 7 F Grade IIREADING ROOM HARVEST SUN 1:31.50 
1971 CROWNED PRINCE RAISE A NATIVEGAY HOSTESS BERNARD H. R. H. VAN CUTSEM 4-d 7 F Grade IIRHEINGOLD SHADY FELLOW 1:27.00 
1970 BREEDERS DREAM TUDOR MELODYLA DUCHESSE2 MICHAEL A. JARVIS 6-d 7 F GUILLEMOT AGITATOR3 1:32.60 
1969 SAINTLY SONG2 AUREOLEPRINCESS CECILIA C. F. NOEL MURLESS 14-c 7 F PITHIVIERS DIVINE GIFT 1:27.60 
1968 RIBOFILIO RIBOTISLAND CREEK R. FULKE JOHNSON HOUGHTON 7-e 7 F TUDOR MUSIC HOTFOOT 1:24.60 
1967 CHEBS LAD LUCKY BRIEFCHEB W. H. (SNOWY) GRAY 9-e 7 F LORENZACCIO FAIRULLAH 1:24.40 
1966 BOLD LAD2 BOLD RULERBARN PRIDE PADDY J. PRENDERGAST 2-e 7 F RIBOCCO HAMBLEDEN   
1965 CELTIC SONG2 SING SINGCALEDONIE PADDY J. PRENDERGAST 16 7 F LUCKY COIN CONJUROR2 1:29.60 
1964 HARDICANUTE HARD RIDDENHARVEST MAID PATRICK J. PRENDERGAST 3-j 7 F CRISPIAN2 AIR PATROL3 1:27.60 
1963 TALAHASSE RUSTAMMARY ELLARD THOMAS A. CORBETT 14-f 7 F NEWS ITEM FABERGE2 1:25.60 
1962 KING OF BABYLON KING OF THE TUDORSBABYLON C. WILLIAM C. ELSEY 7-a 7 F ROMANTIC3 YOUNG DAVID   
1961 CLEAR SOUND2 WHISTLERFLEETING BEAUTY PADDY J. PRENDERGAST 6-f 6 F TAMERLO BROTHER3 1:17.80 
1960 AMBERGRIS SICAMBREQUARTERDECK2 HARRY WRAGG 22 6 F HENRY THE SEVENTH WAR DANCER2 1:13.40 
1959 PADDYS SISTER BALLYOGANBIRTHDAY WOOD PADDY J. PRENDERGAST 7 6 F NEWBUS TUDOR COURT 1:11.00 
1958 BE CAREFUL2 MY BABUFAIR FREEDOM CHARLES F. ELSEY 6-b 6 F CARNOUSTIE DOMINATE2 1:11.20 
1957 KELLY PANORAMACOTTESMORE NOEL CANNON 10 6 F PALL MALL PROMULGATION   
1956 EUDAEMON PARDALQUEEN ELECTRA CHARLES F. ELSEY 22-d 6 F RED GOD     
1955 RUSTAM PERSIAN GULFSAMOVAR GEOFFREY T. BROOKE 1-k 6 F SPEN VALLEY     
1954 OUR BABU MY BABUGLEN LINE GEOFFREY T. BROOKE 19-b 6 F CORPORAL2 LE DIEU DOR   
1953 DARIUS DANTEYASNA HARRY WRAGG 1-t 6 F ROWSTON MANOR     
1952 BEBE GRANDE NICCOLO DELLARCAGRANDE CORNICHE FREDERICK L. ARMSTRONG 3-o 6 F       
1951 ORGOGLIO NASRULLAHORIENNE CHARLES F. ELSEY 23-a 6 F OLYMPIC    3RD: TRIM CURRY
1950 BIG DIPPER2 SIGNAL LIGHTHUNTRESS C. BOYD ROCHFORT 20-c 6 F       
1949 PALESTINE FAIR TRIALUNA2 FRANK J. A. BUTTERS 3-e 6 F DONORE     
1948 ABERNANT OWEN TUDORRUSTOM MAHAL C. F. NOEL MURLESS 9-c 6 F NIMBUS2     
1947 MY BABU DJEBELPERFUME2 FREDERICK L. ARMSTRONG 1-w 6 F PRIDE OF INDIA2 QUEENPOT   
1946 PETITION FAIR TRIALART PAPER FRANK J. A. BUTTERS 16-h 6 F RANJIT JULIUS5   
1945Race Not Run
1944Race Not Run
1943Race Not Run
1942Race Not Run
1941 BIG GAME BAHRAMMYROBELLA FRED DARLING 6-e 6 F WATLING STREET    NEWBURY
1940Race Not Run
1939Race Not Run
1938 PANORAMA SIR COSMOHAPPY CLIMAX C. BOYD-ROCHFORT 1-m 6 F   HELIOPOLIS   
1937 PORTMARNOCK3 FAIRWAYDERKS DOUBLE 31 6 F MIRZA2 GOLDEN SOVEREIGN   
1936 FORAY2 TETRATEMABLACK RAY 22-d 6 F CARISSA PHAKOS   
1935 MAHMOUD BLENHEIM2MAH MAHAL 9-c 6 F ABJER WYNDHAM   
1934 KINGSEM2 TETRAMETERPOMONA9 8-j 6 F   HAIRAN   
1933 BLAZONRY BLANDFORDFIRE MIST 1-a 6 F ALISHAH     
1932 MYROBELLA TETRATEMADOLABELLA FRED DARLING 6-e 6 F COROADO     
1931 ORWELL GAINSBOROUGHGOLDEN HAIR J. LAWSON 10-b 6 F       
1930 PORTLAW BERESFORDPORTREE HENRY S. PERSSE 8-c 6 F TURTLE SOUP LEMNARCHUS   
1929 FAIR DIANA HURRY ONDAUGHTER-IN-LAW 3-d 6 F BLENHEIM2 CHRISTOPHER ROBIN   
1928 ARABELLA BUCHANPOLLY FLINDERS2 V. GILPIN 14-c 6 F REEDSMOUTH THE BLACK ABBOT   
1927 FAIRWAY PHALARISSCAPA FLOW G. LAMBTON 13-e 6 F NANCE     
1926 DAMON2 STEFAN THE GREATGRIZZEL GRIM 3-d 6 F CALL BOY SICKLE   
1925 CORONACH HURRY ONWET KISS FRED DARLING 4-f 6 F APPLE SAMMY REVIEW ORDER2   
1924 BLACK FRIAR2 FRIAR MARCUSTHROSGA 27-a 6 F   SAGACITY4   
1923 MUMTAZ MAHAL THE TETRARCHLADY JOSEPHINE RICHARD CECIL DAWSON 9-c 6 F OBLITERATE     
1922 DRAKE2 SIR EAGERLADY BURGHLEY 32 6 F       
1921 GOLDEN CORN2 GOLDEN SUNCORN COCKLE 4-c 6 F       
1920 LEMONORA LEMBERGHONORA A. TAYLOR 14-f 6 F   HUMORIST   
1919 TETRATEMA THE TETRARCHSCOTCH GIFT HENRY S. PERSSE 14-a 6 F ORPHEUS HE GOES   
1918Race Not Run
1917Race Not Run
1916Race Not Run
1915Race Not Run
1914 REDFERN ST DENISLADAS MARE 11-d 6 F LET FLY     
1913 THE TETRARCH ROI HERODEVAHREN HENRY S. PERSSE 2-o 6 F STORNOWAY EULOGY4   
1912 CRAGANOUR DESMONDVENERATION2 W. T. ROBINSON 14-b 6 F SHOGUN2     
1911 WHITE STAR SUNDRIDGEDORIS2 5-i 6 F       
1910 PIETRI ST FRUSQUINPIE POWDER 14-e 6 F WRINKLER SUNSTAR   
1909 NEIL GOW MARCOCHELANDRY PERCY W. H. PECK 1-n 6 F ADMIRAL HAWKE LEMBERG   
1908 DUKE MICHAEL DINNA FORGETBELTENEBROSA 3-c 6 F PRINCESSE DE GALLES     
1907 LESBIA ST. FRUSQUINGLARE 1-m 6 F ARDENTRIVE VAMOSE   
1906 SLIEVE GALLION GALLINULERECLUSION SAMUEL DARLING 8-d 6 F       
1905 ACHILLES14 AVINGTONANKLES3 27 6 F       
1904 GALANGAL GALLINULEGALINGALE 3-b 6 F VERDIANA COSTLY LADY2  DEAD-HEATED FOR 1ST.
1903 PRETTY POLLY GALLINULEADMIRATION4 P. GILPIN 14-c 6 F LANCASHIRE ST AMANT 1:11.2 
1902 ROCK SAND SAINFOINROQUEBRUNE GEORGE BLACKWELL 4-n 6 F WILLIAM RUFUS     
1901 GAME CHICK GALLINULETIERCE3 14-a 6 F CSARDAS2 SCEPTRE 1.10.2 
1900 ORCHID2 ORMEMUSLEY MAID 16-c 6 F VELES STAR SHOOT   
1899 DEMOCRAT2 SENSATIONEQUALITY2 A1 6 F SIMON DALE BETTYFIELD 1.11.80 
1898 MARK FORARD RIGHT-AWAYHALL MARK3 28 6 F       
1897 AYAH3 AYRSHIREBISERTA2 ALFRED HAYHOE 22-b 5 F FLORIO RUBATTINO   1.12.003° ROYAL SPORT
1896 VELASQUEZ DONOVANVISTA WILLIAM WALTERS 4-f 5 F BERZAK    2 PARTANTS
1895 OMLADINA2 ROYAL HAMPTONGEHEIMNISS JOHN PORTER 14-f 5 F MIMIC3   1.13.403° CLAROS
1894 SOLARO2 GALOPINCAPRI4 1-h 5 F UTICA2   1.14.40D-H 2° PLACE AVEC CAENLOCHAN
1893 LADAS HAMPTONILLUMINATA MATHEW DAWSON 1-l 5 F SEMPRONIUS    2 PARTANTS
1892 THE PRIZE BEND ORSATCHEL 3-g 5 F SILENE PERIGORD 1.12.00 
1891 LA FLECHE ST SIMONQUIVER JOHN PORTER 3-e 5 F GOSSOON SIR HUGO 1.16.20 
1890 HAUTE SAONE TRISTANHAUTEUR 4-i 5 F ORVIETO     
1889 RIVIERA11 ISONOMYST MARGUERITE 4-n 6 F LE NORD     
1888 CHITTABOB ROBERT THE DEVILJENNY HOWLET 20-a 6 F GAY HAMPTON     
1887 AYRSHIRE HAMPTONATALANTA2 8-h 6 F MARMITON     
1886 PANZERSCHIFF WENLOCKSPIEGELSCHIFF 2-m 6 F GRANDISON PHIL3  D-H 1° PLACE
1885 MINTING LORD LYONMINT SAUCE MATHEW DAWSON 1-r 6 F GAY HERMIT MARTINET8 1:13.40 
1884 LANGWELL SPRINGFIELDFURIOSA MATHEW DAWSON 45 6 F ROYAL HAMPTON GOLDEN RAY4 1.15.60 
1883 SUPERBA STERLINGHIGHLAND FLING 14 6 F       
1882 HAUTEUR ROSICRUCIANHAWTHORNDALE 4-i 6 F MACHEATH CHISLEHURST 1.14.0 
1881 KERMESSE2 CREMORNEHAZLEDEAN 11-f 5 F DUTCH OVEN NELLIE2 1.12.60 
1880 BAL GAL ADVENTURERCANTINIERE2 MATHEW DAWSON 2-h 6 F       
1879 EVASION10 WILD OATSEVA3 2-k 6 F GLEN RONALD ZEALOT2   
1878 CHARIBERT THORMANBYGERTRUDE3 MATHEW DAWSON 1-w 6 F RAYON DOR    3° GEORGES ALBERT
1877 CLEMENTINE4 MORTEMERREGALIA 17-c 6 F   CHILDERIC2  2° RED HASARD
1876 LADY GOLIGHTLY KING TOMLADY COVENTRY MATHEW DAWSON 27-a 6 F       
1875 FARNESE2 PARMESANLADY COVENTRY MATHEW DAWSON 27-a 6 F       
1874 CAMBALLO CAMBUSCANLITTLE LADY MATHEW DAWSON 2-h 6 F EARL OF DARTREY    3° BREECHLOADER
1873 NAPOLEON30 KING JOHN3EXACT2 7-a 6 F FEU DAMOUR2     
1872 KAISER2 SKIRMISHERREGINA2 11-a 6 F       
1871 CREMORNE PARMESANRIGOLBOCHE 2-n 6 F       
1870 KING OF THE FOREST SCOTTISH CHIEFLIONESS2 31 6 F       
1869 SUNSHINE THORMANBYSUNBEAM MATHEW DAWSON 1-h 8 F       
1868 MORNA2 BEADSMANMADAME EGLENTINE 5-i 8 F       
1867 VIRTUE2 STOCKWELLPATIENCE4 12-a 8 F      BLUE GOWN 1ST, DQ FOR UNDECLARED WEIGHT
1866 ACHIEVEMENT STOCKWELLPARADIGM 1-j 8 F       
1865 REDAN3 ARTILLERY2BLACKFOOT MARE2 5-d 8 F LORD LYON     
1864 ZAMBEZI5 SAUNTERER2MARGARET OF ANJOU MATHEW DAWSON 11-g 8 F       
1863 ELY KINGSTONTHE BLOOMER 13-b 8 F FILLE DE LAIR     
1862 LORD CLIFDEN NEWMINSTERTHE SLAVE 2-h 8 F ARMAGNAC    3° EARLY PEARL
1861 THE MARQUIS STOCKWELLCINIZELLI JOHN SCOTT 2-b 8 F       
1860 WALLOON THE FLYING DUTCHMANNINA17 16 8 F       
1859 KING OF DIAMONDS2 KING TOMEMERALD5 3-c 8 F       
1858 PRELUDE4 TOUCHSTONEGOSSAMER4 JOHN SCOTT 19-c 8 F       
1857 GILDERMIRE THE FLYING DUTCHMANELLERDALE2 18-a 8 F       
1856 TASMANIA MELBOURNEPICAROON MARE2 2-s 8 F LAMBOURN VANITY12   
1855 ELLINGTON THE FLYING DUTCHMANELLERDALE2 18-a 8 F       
1854 THE BONNIE MORN CHANTICLEERFORGET ME NOT JOHN SCOTT 9-b 8 F       
1853 CHAMPAGNE5 TOUCHSTONEMOUNTAIN SYLPH 24 8 F       
1852 VINDEX2 TOUCHSTONEGARLAND JOHN SCOTT 19-c 8 F       
1851 AUGUR BIRDCATCHERNICKNAME2 5-a 8 F DANIEL OROURKE     
1850 APHRODITE7 BAY MIDDLETONVENUS2 22-b 8 F       
1849 THE ITALIAN TOUCHSTONEFLORENCE5 2-c 8 F       
1848 THE FLYING DUTCHMAN BAY MIDDLETONBARBELLE J. FOBERT 3-i 8 F ELLEN MIDDLETON CIGARETTE11 1.43.0 
1847 ASSAULT2 TOUCHSTONEGHUZNEE 20-a 8 F       
1846 VAN TROMP LANERCOSTBARBELLE 3-i 8 F       
1845 PRINCESS ALICE10 BAY MIDDLETONHER MAJESTY5 2-c 8 F       
1844 LANCASHIRE WITCH TOMBOY2KITE 13-a 8 F       
1843 THE CURE PHYSICIANMORSEL 6-a 8 F SORELLA FAUGH-A-BALLAGH   
1842 BRITISH YEOMAN2 LIVERPOOLFANCY4 7 8 F       
1841 ATTILA2 COLWICKPROGRESS4 JOHN SCOTT 15 8 F       
1840 KEDGE4 SHEET ANCHORWHISKER MARE18 12-g 8 F       
1839 LAUNCELOT CAMELBANTER JOHN SCOTT 14-a 8 F       
1838 ELIZA20 PHYSICIANMATILDA5 5-a 8 F       
1837 DON JOHN WAVERLEYCOMUS MARE4 JOHN SCOTT 2-c 8 F       
1836 JEREED SULTANMY LADY JOHN SCOT 8-k 8 F       
1835 BEESWING DR SYNTAXARDROSSAN MARE 8 8 F ST LAWRENCE    3° JERICHO
1834 CORIOLANUS5 EMILIUSLINDA20 6-a 8 F       
1833 COTILLON PARTISANQUADRILLE 22 8 F       
1832 MULEY MOLOCH MULEYNANCY 9-c 8 F BELSHAZZAR     
1831 FRANCESCA PARTISANORVILLE MARE 12-g 8 F       
1829 BUD10 TIRESIASPOMONA5 6-a 8 F       
1828 CANT WAXY POPECASTANEA2 5-d 8 F       
1827 THE COLONEL3 WHISKERDELPINI MARE JOHN SCOTT 8-k 8 F       
1826 MOONSHINE14 GREY MIDDLEHAMMISS CLIFFE 4 8 F EMMA NONPLUS   
1825 KING CATTON CATTONSHUTTLE MARE6 5 8 F       
1824 MEMNON WHISKERMANUELLA 11-g 8 F       
1823 SWISS2 WHISKERSHUTTLE MARE6 JOHN SCOTT 5 8 F       
  Add info for an additional year